Ostala je zapisana priča njegovog oca Eldina
Srbija ima novu tenisku nadu. To je Hamad Međedović koji je sinoć u finalu ATP Next Gen turnira u Džedi uspeo da posle pet uzbudljivih setova savlada Artura Fisa iz Francuske, koji je inače trenutno 37. na rang listi.
Time je dobio nezvaničnu titulu najboljeg igrača nove generacije u poprilično jakoj konkurenciji. I to je uspeo da ostvari bez poraza, pošto je uz tri pobede u grupi pre Fisa dobio i Dominika Strikera u polufinalu.
Malo ko zna da je naš najbolji teniser, Novak Đoković bio od velike pomoći Hamadu na početku njegove karijere. O tome svedoče reči njegovog oca Eldina,koji je otkrio kako je to Nole uticao na to da Međedović dođe do samog vrha.
– Sećam se našeg drugog razgovora sa Noletom. Pričali smo o koracima koje Hamad treba da preduzme u karijeri. Novak nam je davao ideje, šta Međedović treba da uradi sa igrom, a ja sam mu rekao: „Nole, žao mi je, ali te stvari koštaju puno!“ Ali Đoković je nastavio da priča o trenerima, šta ćemo da radimo – počeo je Hamadov otac, na šta je Nole rekao:
– Sve što Hamad treba da uradi jeste da radi vredno, ja ću se pobrinuti za sve ostalo.
Na novu opasku da je tenis preskup sport i da porodica Hamada Međedovića ne bi mogla sve to da podrži, stigao je kraljevski odgovor Novaka Đokovića.
– Edo, ja ne radim to za novac. Zarađujem ga negde drugde. Ja ovde hoću da pomognem. Kakav bih to bio čovek kada ne bih pomogao nekome ko to zaslužuje, voli tenis i na sve to, pruža dobre rezultate? Znate šta ćete da uradite? Jednog dana, kada Hamad uspe, uzmite nekoga pod svoje krilo i pomognite mu na isti način – rekao je Nole.
I taj dan se desio. Hamad je šampion, a sve ostalo je istorija.
UDARNA VEST.rs (Telegraf.rs)