Pripadnici Kfora danas su oko podneva uklonili bodljikave žicu koja je pre sedam dana postavljena nakon incidenata koji su se dogodili u blizini zgrade opštine u Zvečanu.
Okupljeni građani su ovaj potez Kfora prokomentarisali kao znak da situacija ide u pravcu deeskalacije i smirivanja tenzija.

U Zvečanu se i danas ispred opštinske zgrade okupilo više stotina građana, koji traže da kosovski specijalci odu i da im se ne nameću neligitmno izabrani Kurtijevi gradonačelnici, koji su mandat u opštinama na severu dobili na izborima 23. aprila, na kojima je izlaznost bila oko 3,5 odsto i koje su Srbi bojkotovali.
Takođe traže i hitno oslobađanje sugrađana Radoša Petrovića i Dušana Obrenovića koje su pripadnici kosovske policije priveli tokom protesta u ponedeljak, 26. maja.
UDARNA VEST.rs(Kurir.rs/Kosovo online)