Vanredno obraćanje iz Deliblatske peščare: Požar kakav Srbija ne pamti

U toku je vanredno obraćanje iz Deliblatske peščare, gde je požar koji bukti od početka avgusta konačno stavljen pod kontrolu nakon dana i dana neprekidne borbe:

– Sutiacija je bolja, ali je i dalje veoma teška, imajući u vidu da je ovo veoma nepristupačno područje. Želim da zahvalim svima koji učestvuju u gašenju požara, pre svega vatrogascima spasiocima, MUP-u, Vojsci Srbije, dobrovoljcima… Ono što je najvažnije, nije bilo žrtava, nije izgorela nijedna kuća – rekao je na početku obraćanja Ivica Dačić.

Vatrena stihija je progutala između 1.500 i 2.000 hektara rastinja i borove šume, što predstavlja oko 8% ukupne površine peščare i definitivno ga svrstava u jedan od najrazornijih požara na ovom području koje pamtimo.

Zahvaljujući danonoćnim naporima preko 400 vatrogasaca, pripadnika vojske sa helikopterima i brojnih meštana, na sreću nema ljudskih žrtava i izgorelih kuća, a direktno ugrožena naselja poput Šumarka, Dubovca i Kajtasova su uspešno odbranjena.

UDARNA VEST.rs (Telegraf.rs)

Share

guest
0 Komentara
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare