TURSKA POSLE FUDBALSKOG SPEKTAKLA SRUŠILA AUSTRIJU: Nestvaran meč u Lajpcigu, Demiral sa DVA GOLA odveo Turke na megdan Holandiji

Fudbaleri Turske savladali su Austriju rezultatom 2:1 u poslednjoj utakmici osmine finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Golove za Tursku postigao je Demiral u 1. i 60 minutu.

Pogodak za Austriju postigao je Gregorič u 66. minutu.

Turska će se u četvrtfinalu u subotu od 21 čas sastati sa Holandijom.

90 +5 – Kakva odbrana golčmana Turske , Baumgartneru! Skinuo je viđen gol nakon udarca glavom

– 90 + 4 minut – Jilmaz propušta zicer u kontri, Benc sjajno brani

– Viktorije pred golom Turske u nadoknadi vremena

90. minut – Utakmica je produžena za četiri minuta.

89. minut – Kakva prilika za Jilmaza nakon kontre, ali bio je u ofsajdu.

87. minutu – Igra se na polovini Turske, Austrijanci napadaju svim silama.

84. minut – Mnogo sreće za Turke prava konfuzija u šesnaestercu.

81. minut – Napadaju Austrijanci svim silama, Turci se grčevito brane.

78. minut – Ponovo reaguje Montela, dvostruka izmena. Umesto Gulera i Jildiza u igri su Kaveči i Jokušlu.

75. minut – Grilič pokušava iz daljine, Gunok siguran.

72. minut – Potpuno otvoren meč u ovim momentima, seva sa svih strana.

66. minut – GOOL – 1:2 – GREGORIČ!

Opet gol posle kornera. Ovog puta na drugoj strani, lopta dolazi do Gregoriča koji zakucava loptu u mrežu.

64. minut – Potpuno je ovaj gol šokirao Austriju, Turska dominira na terenu.

60. minut – GOOL – 0:2 – DEMIRAL!

Ponovo korner, centaršut Gulera,a Demiral zakucava loptu u mrežu!

58. minut – Reaguje Montela, Ozkan menja Jukseka.

57. minut – Opasna akcija i na drugoj strani, Kadioglu izblokiran prilikom šuta na gol.

55. minut – Novi opasan napad Poš je šutirao, Turci nekako odolevaju.

53. minut – Lajner u prodoru, Austrijanci sve opasniji.

50. minut – Kakva šansa za Austriju. Poš je sjajno uposlio Arnautovića koji izbija sam ispred Gunoka, ali mu je turski golman sjajno ušao u šut.

49. minut – Austrijanci su pojačali pritisak u nastavku žele brzo do izjednačenja.

– Dvostruka izmena u Austriji Pras i Gregorič, menjaju Šmida i Mvenea

46. minut – Utakmica je nastavljena.

Prvo poluvreme:

45. minut – Prvo poluvreme je produženo za jedan minut.

42. minut – Juksek dobija žuti karton zbpg povlačenja. I on propušta eventualni četvrtfinalni meč za Tursku.

38. minut – Opet Austrijanci pojačavaju pritisak, Arnautović je bio u izglednoj situaciji, ali su dobro reagovali defanzivci Turske

33. minut – Pokušao je Sabicer iz daljine, ali je izblokiran.

29. minut – Minuti koji pripadaju Turskoj, koji trenutno kontrolišu sva dešavanja na terenu.

25. minut – Ponovo Demirel posle kornera, ovog puta glavom. Zamalo da duplira prednost Turaka.

22. minut – Uspela je Turska malo da obori ritam i uvede utakmicu u pravcu koji njima odgovara.

17. minut – Austrijanci imaju posed lopte, ali Turci su dobro organizovani u odbrani.

13. minut – Turci su oslobodili pritiska, oapsno prete iz brzih kontranapada.

10. minut – Kokču dobija žuti karton zbog faula nad Baumgartnerom. On će zbog parnih kartona propustiti potencijalno četrvrtfinale protiv Holandije.

6. minut – Potpuni pritisak Austrije nakon vodećeg gola Turske, pokušao je Linhart glavom posle kornera.

2. minut – Odmah prilika na drugoj strani šutirao je Baumgartner, zamalo pored stative.

1. minut – GOOL – 0:1 – DEMIREL!

1. minut – Utakmica je počela

SASTAVI:

Austrija: Penc – Poš, Danso, Linhart, Mvene – Sejvald, Lajmer – Šmit, Baumgartner, Sabicer – Arnautović

Turska: Gunok – Muldur, Demiral, Bardakči, Kadioglu – Ajhan, Juksek – Guler, Kokču, Jildiz – Jilmaz

SUDIJA: Soareš Dijaz ( Portugal)

Fudbaleri Austrije i Turske sastaju se u poslednjoj utakmici osmine finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Austrija je potpuno iznenađujuće osvojila prvo mesto u grupi D.

Austrija je najpre poražena od Francuske sa 1:0, a potom zabeležila dva uzastopna trijumfa protiv Poljske 3:1 i Holandije 3:2

Turska je završila kao drugoplasirana u grupi F.

Turska je savladala Gruziju sa 3:1, potom izgubila od Portugala 3:0, a potom u odlučujućem meču savladala Češku sa 2:1

Utakmica se igra u Lajpcigu na „Red Bul Areni“sa početkom u 21 čas.

Pobednik ovog duela u četvrtfinalu će se sastati sa Holandijom koja je savladala Rumuniju rezultatom 3:0