UŽIVO! PORTUGAL – SLOVENIJA: Ronaldo protiv Oblaka, Slovenci odolevaju, Portugalci sve nervozniji!

PORTUGAL – SLOVENIJA 0:0

TOK MEČA:

26. minut – Sjajno je Drkušić reagovao nakonn centaršuta na Kristijana Ronalda

23. minut – Slovenci su potpuno uspostavili ravnotežu na terenu

17. minut – Slovenci se polako oslobađaju žestokog pritiska Portugala.

12. minut – Portugal ima ogroman posed lopte, pokušavaju da izvuku Slovence dalje od gola.

7. minut – Žestok pritisak Portugalaca od starta, Ronaldo zaustavljen u poslednji čas.

4. minut – Prva opasna situacija pred golom Slovenije, najpre je Bijol ispred Leaa izbacio loptu u korner. Nakon istog lopta dolazi do Rubena Dijaza koji šutira pored gola.

1. minut – Utakmica je počela.

SASTAVI:

Portugal: Diogo Kosta, Kanselo, Ruben Dijaš, Pepe, Nuno Mendeš, Palinja, Vitinja, Bruno Fernandeš, Rafael Leao, Bernardo Silva, Kristijano Ronaldo.

Slovenija: Oblak, Karničik, Drkušić, Bijol, Balkovec, Stojanović, Elšin, Cerin, Mlakar, Šporar, Šeško.

Fudbaleri Portugala i Slovenije sastaju se u utakmici osmine finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Portugal je do nokaut faze stigao kao prvi u grupi F sa šest bodova i favorit je u ovom meču.

Portugal je savladao Češku 2:1 i Tursku 3:0, dok je u poslednjem meču poražen od Gruzije sa 0:2, ali taj meč za njih nije imao takmičarski značaj.

Sa druge strane Slovenija se iz grupe C u kojoj je bila i Srbija plasirala dalje kao treća u grupi sa tri nerešena ishoda.

Slovenija je odigrala 1:1 sa Danskom i Srbijom, dok protiv Engleske nije bilo golova 0:0.

Pobednik ovog duela u četvrtfinalu sastaće saFrancuskom koja je savladala Belgiju rezultatom 1:0.

Utakmica se igra Frankfurtu u sa početkom u 21 čas.