(UŽIVO) ĐOKOVIĆ – DIMITROV: NOVAK JURIŠA KA OSMINI FINALA! Srbin ima 2 BREJKA prednosti u trećem setu!

UŽIVO: ĐOKOVIĆ – DIMITROV 7:6 (9:7); 6:3; 3:0

TOK MEČA:

III SET

2:0 za Đokovića – Uz dosta muke Novak uspeva da materijalizuje prednost koju je stekao u prethodnom gemu. Spasao je srpski as dve brejk lopte, napravio preokret i uvećao prednost u setu.

1:0 za Đokovića – BREJK! Idealan start trećeg seta za srpskog asa! Novak je iskoristio drugu priliku za brejk u ovom gemu i sjajno otvorio treći set!

II SET

NOVAK OSVAJA DRUGI SET! Bez izgubljenog poena srpski as osvaja gem i završava posao u drugom setu!

5:3 za Đokovića – Dimitrov smanjuje zaostatak. U narednom gemu Novak će servirati za velikih 2:0 u setovima.

5:2 za Đokovića – Nemoćan je Dimitrov u ovim momentima! Novak je rutinski potvrdio brejk i sada ga samo jedan gem deli od osvajanja drugog seta!

4:2 za Đokovića – BREJK! Novak uspeva da oduzme servis rivalu! Oštri bekhendi i sjajne dijagonale Novaka naterale su Dimitrova na greške i Novak ponovo prvi stiže do brejka!

3:2 za Đokovića – Servis radi posao u ovim momentima. Novak ponovo stiže do prednosti!

2:2 izjednačenje – Kakva šteta! Tri prilike za brejk propustio je Novak u ovom gemu. Preživeo je Dimitrov dramatičan 11-minutni gem u kom je Đoković imao nekoliko sjajnih šansi da oduzme servis rivalu.

2:1 za Đokovića – Još jedan brz gem Đokovića. Ne dozvoljava Novak rivalu da dođe u priliku za brejk.

1:1 izjednačenje – Uzvraća bugarski as istom merom, rutinski stiže do izjednačenja.

1:0 za Đokovića – Siguran servis gem Novaka na startu prvog seta.

NIJE DOBRO – POVREDA MUČI NOVAKA! U pauzi između setova Novak je bio prinuđen da zatraži lekarsku pomoć! Povreda zadnje lože ozbiljno muči srpskog asa na ovom meču!